Монтаж інфрачервоної сауни
Нагрівальна плівка підвищеної потужності, пропонована нашим магазином — це нагрівальна плівка потужністю 400-500 ВТ/м2 і завширшки 500 мм. Максимальна температура розігрівання цієї плівки до 85 0С, за температури в приміщенні 40 0С.
Застосування плівки підвищеної потужності різноманітне. Наприклад, у системах підтримки первинного опалення, у просушці сирих стін, для обладнання сушильних камер, в обладнанні теплових бар'єрів, у теплицях, у зимових садах, складських і господарських приміщеннях, гаражах та ін.
Широке поширення отримали Інфрачервоні сауни (ІК сауни), які можна встановлювати та використовувати в домашніх умовах. Оздоровчі властивості інфрачервоних променів докладно вивчені та описані в медичній літературі, розроблений ціла низка методик із лікування захворювань за допомогою ІЧ-випромінювання. Це й імунна система й артеріальний тиск: стимулюється кровообіг, знижується рівень холестерину, лікується хронічні захворювання вуха, горла, носа, суглобів, спини, зникають головний біль, заспокоюється нервова система, зникає, стрес. Посилена циркуляція крові та рясне потовиділення дає змогу боротися з ожирінням, целюлітом і дерматологічними проблемами. Додатковим плюсом на користь ІЧ-саун є їх повна доступність для всіх людей майже без обмежень, адже температура в ІЧ-сауні регулюється в відповідному для Вас діапазоні 50-70 0С, а потовиділення набагато інтенсивніше, ніж в традиційної сауні.
Розглянемо особливості монтажу нагрівальної плівки підвищеної потужності на прикладі монтажу інфрачервоної сауни. На відміну від нагрівальних плівок інших потужностей (220 Вт, 160 Вт, 80 Вт) нагрівальна плівка потужністю 400 Вт не покривається зверху фінальним покриттям, а тільки поліетиленовою плівкою від 0,2 мм як захист від механічних пошкоджень і пароізоляція. Кріпиться як картина в дерев'яну рамку.
МОНТАЖ ІНФРАКРАСНОЇ САУНИ
Монтаж інфрачервоної сауни із застосуванням нагрівальної плівки підвищеної потужності вирізняється простотою, швидкістю й економічністю.
Розглянемо вертикальне розташування нагрівачів у кабінці, як один із варіантів монтажу.
Спочатку виготовляється кабінка заввишки не більш ніж 2100 мм. Це з урахуванням розмірів нагрівальної плівки (ширина 500 мм, рекомендована висота не більш ніж 1500 мм). Кабінка всередині має бути порожнистою. Для виготовлення кабінки домашньої сауни використовуються вагонки або готові дерев'яні щити, таких характерних для України порід дерева: дуб, вільха та дуже популярна за тонкий медовий аромат — липа. Незрівнянний також кедр, але це найдорожчий із матеріалів для сауни. Також під час розрахунку розмірів кабінки потрібно враховувати розмір дверей, і від них відштовхуватися, якщо двері готові купівлі. Далі необхідний виріз на стелі для встановлення витяжки та підсвічування. Далі розмітити місце для терморегулятора та зробити виріз у цьому місці з зовнішнього боку щита, на зручній для людини висоті та бажано праворуч від дверей — це все необхідно зробити під час складання кабінки.
Після завершення внутрішнього та зовнішнього оздоблення (крім декоративних плінтусів), нарізаємо потрібну кількість нагрівальної плівки розміром: 500х1500 мм. Під їхні розміри нарізуємо теплоізолятор листовий (шумоізол, карбоізол) завтовшки від 4 мм. За заздалегідь зробленим на внутрішніх поверхнях кабінки міткам, розміщуємо ізолятор вертикально безпосередньо від торця підлоги, прип'юйаючи скобами степлера до поверхні вагонки.
До нарізаних смугам плівкового нагрівача приєднуєтьсямо кабелю за допомогою кліпс і перевіряємо їх на працездатність, під'єднуючи до електромережі. Ізольований місця контакту електричних дротів і мідних шин вініл-мастичним скотчем. Також ізольуємо мідні електропровідні шини на незалучній стороні кожної смуги.
Потім цю підготовлену нагрівальну плівку кріпимо скобами до ізолятора (кабелями вниз).
У разі горизонтального розміщення нагрівачів — збільшується метраж плівки, але водночас відбувається збільшення площі нагрівання (це якщо кабінка сауни призначена для лежання).
Смуги нагрівальної плівки (підготовлені відрізки) необхідно з'єднати один з одним тільки паралельно, дроти ховаються під нижній декоративний плінтус.
Далі для будь-якого розташування нагрівачів: приєднуємо отриману нагрівальну систему до терморегулятора. Водночас бажано використовувати спеціальний терморегулятор для сауни з двома екранами, з можливістю встановлення температури та часу. Температурний датчик від терморегулятора потрібно вивести під стелю та закрити декоративним стельовим профілем, залишаючи на поверхні тільки сенсорну частину.
Витичні кінці нагрівальної плівки та теплоізолятора також необхідно закривати декоративним профілем.
Навішуємо двері, ставаємо лавки, під'єднуємо терморегулятор до електромережі. Домашня інфрачервона сауна готова до використання!
ПРАВИЛА ПОВЗУВАННЯ ІНФРАКРАСНОЇ КАБІНОЮ
- оптимальна температура для ІЧ-сауни 45-55 0С;
- сеанси приймаються тільки вертикально, сидячи;
- перед сеансом необхідно прийняти душ, витерти насухо рушником;
- голову потрібно покрити повстяною шапкою;
- перший сеанс не має перевищувати 20 хвилин;
- після сеансу приймається душ;
- відпочинок 5-10 хв, потрібно випити чисту не газовану воду;
- другий захід у сауну на 15 хв, після нього знову в душ;
- коли організм звикне до таких процедур (після проведення не менш ніж 10 процедур), можна перейти в режим: 30 хв — 10 хв - 30 хв;
- не рекомендується наносити на будь-яку частину тіла косметичні креми, олії до та під час сеансу, а ось після — необхідно;
— після закінчення сеансу необхідно спокійно посидіти приблизно 20 хв, оскільки ще приблизно 15-20 хв тіло продовжує потіти навіть після того, як ви вийшли з кабінки.